Kariera

Úvodní stranaKariéra › Na Městském úřadě v Moravském Berouně mají lepší signál WiFi

SPRÁVCE CLOUDOVÉ PLATFORMY MICROSOFT AZURE

Hledáte zajímavou práci? Hodláte získat zkušenosti a stát se specialistou v oblasti poskytování IT služeb organizacím veřejného sektoru? Popis Vaší činnosti: Konfigurace a optimalizace prostředí platformy Microsoft AZURE pro provoz informačního systému GINIS Analýza a návrhy řešení požadavků uživatelů, spolupráce s programátory Zavádění IS nových zákazníků veřejné sprá...

28.04.2022 Přečíst celé

KONZULTANT SPISOVÉ SLUŽBY

Hledáte zajímavou práci? Hodláte získat zkušenosti a stát se specialistou v oblasti poskytování IT služeb organizacím veřejného sektoru? Popis Vaší činnosti: Implementace, školení a podpora uživatelů systému spisové služby GINIS Zavádění spisové služby u nových zákazníků veřejné správy, samosprávy, škol Rozvoj spisové služby u stávajících zákazníků veřejné správy,...

28.04.2022 Přečíst celé

Na Městském úřadě v Moravském Berouně mají lepší signál WiFi

14.12.2021


Na Městském úřadě v Moravském Berouně jsme rozšířili pokrytí veřejné Wifi sítě Mesh systémem značky Tenda. Jedná se o zařízení Tenda Nova MW3.

Uživatelé tak mají pokrytí téměř po celém úřadě, mohou se na Wifi připojovat ze svých mobilních zařízení a nemusí tak čerpat data.

 

Co je Mesh systém

Máte-li potíže s WiFi signálem uvnitř budovy, ať už doma nebo v práci, hravě vám to vyřeší tzv. WiFi Mesh systém. Jedná se o vhodné rozmístění satelitů, nebo chcete-li modulů, uzlů, které spolu vzájemně komunikují v jedné síti. Každý modul zároveň vytváří větší pokrytí domu nebo např. vašeho úřadu. WiFi se zároveň tváří jako jednotná síť se stejným názvem a jedním heslem. Do vaší sítě je připojen síťovým kabelem jeden hlavní modul a ostatní vhodně umístěné satelity po domě s tímto hlavním, i mezi sebou, komunikují bezdrátově.

 

Uživatel např. s mobilním telefonem může chodit po domě a neztratí konektivitu ani při internetovém volání. Jednotlivé moduly si bez výpadku mezi sebou přepojují koncové zařízení. 

 

Pro nastavení jednotlivých satelitů většinou slouží chytrá aplikace pro mobilní telefony nebo tablety. V ní je možné např. povolit WiFi pro návštěvy, blokovat nevítané uživatele a podporuje rodičovskou kontrolu.

 

Jednotlivými zástupci Mesh zařízení jsou např.:

  • TP-LINK Deco
  • ASUS ZenWiFi
  • Tenda Nova
  • Linksys Velop
  • Mercusys Halo
  • … a mnoho dalších.

Fotky:


Autor:

Bc. Tomáš Winige

Produkt specialista, servisní technik který Vás zároveň poučí i o registrech využívaných na obcích a městech (registr obyvatel, nemovitotí a matrikou).