Kariera

Úvodní stranaKariéra › Jak na přestupky a jejich vymáhání? Nechte se inspirovat Rýmařovem!


Jak na přestupky a jejich vymáhání? Nechte se inspirovat Rýmařovem!

10.12.2014


 

Patříte mezi obce či města, které mají problém s dlužníky?

Potřebujete efektivně řešit pokuty městské policie, přestupky proti veřejnému pořádku nebo ty dopravní?

Nestíhají odborní referenti na vašem úřadě zpracovávat případy v akceptovatelné době kvůli příliš dlouhému procesnímu oběhu? Řeší neustále jednotlivé případy pomocí textových editorů a stráví většinu času psaním výzev, rozhodnutí a jiných dokumentů ručně?

 

Nechte se inspirovat řešením, které zvolilo město Rýmařov.

Město Rýmařov se postavilo k zmíněným problémům čelem a od letošního podzimu vsadilo na komplexní řešení firmy GORDIC®. Přestupky jsou nyní evidovány v modulu Přestupkové případy (PRR). Přestupky jsou rozděleny do tří úrovní: pořádkové pokuty, městská policie a pokuty z dopravy. Případy jsou evidovány do samostatných deníků. Tím je zajištěna ochrana osobních údajů „hříšníků“, protože referenti jednotlivých agend, mají přístup jen do svých deníků.

 

PRR jsou provázány se spisovou službou, díky tomu je možné případy zakládat třemi způsoby – z vlastního spisu, z vlastního dokumentu, či bez vazby na spisovou službu s možností případ později do spisu vložit. Protože existuje tato vazba, je řešena distribuce i jednotlivých případů – pokud referent není vlastníkem spisu – nemá možnost nahlédnout na jednotlivý případ.

V přestupcích je možné evidovat podrobnosti, které je možné využívat ve statistických výstupech a přednastavených tiskových sestavách, které fungují na bázi slučovacích polí textových editorů (jako je např. Microsoft Word apod.).  Tím si uživatelé mohou přednastavit libovolně tiskové sestavy a požadované informace, které jsou doplňovány při evidenci jednotlivých případů, budou automaticky dotahovány. 

 

Celý článek najdete v příštím čísle časopisu GORINFO.

 

 

Autor: Tadeáš Pechan


Fotky:


Autor:

Ing. Zdeněk Kindl

Ředitel společnosti. Ŕídí firemní procesy, rozvoj lidských zdrojů, marketingový mix. Vykonává funkci compliance manažera.

tel. 602564366, email: zdenek.kindl@asi.cz