Kariera

Úvodní stranaKariéra › Město Moravský Beroun – provoz GINIS Ultimate v cloudu MS Azure


Město Moravský Beroun – provoz GINIS Ultimate v cloudu MS Azure

08.12.2021


 Pro Město Moravský Beroun řešíme již mnoho let IT služby formou outsourcingu. Máme pod správou lokální počítače uživatelů, spravujeme síť úřadu i servery pro provoz programů pro výkon jednotlivých agend úředníků.

Na serverech úřadu provozují mnoho let i GINIS. Protože ale neustále rostou náklady na provoz serverů a také z hlediska bezpečnosti provozovaných aplikací, bylo rozhodnuto převést GINIS Ultimate do cloudu. Jedná se o cloud Microsoft Azure, který se pyšní, mimo jiné, vysokou spolehlivostí, dostupností a zabezpečením. Provozní náklady tohoto řešení jsou mnohem menší než provoz stávajícího serveru, případně pořízení nového.

Převod GINIS Ultimate do cloudu zpočátku provázeli drobné mouchy, ale ty se vcelku zavčas podařilo vyřešit a nyní se chod celého systému na celém úřadě daří stabilizovat. Konečný uživatel zaregistroval jen nepatrnou změnu v prostředí. Jinak se celý GINIS včetně úložiště podařilo přesunout tak, že to uživatel ani nepoznal. Samotná práce v jednotlivých modulech probíhá přesně tak, jak byli doposud zvyklí. Velká výhoda tohoto řešení je možnost provozu odkudkoli i mimo úřad. Je tak možné pracovat i z domu v rámci homeoffice. Řešení je spolehlivé a bezpečné.

Na stávajících serverech tak byly uvolněny prostředky pro provoz programů třetích stran, které také Městský úřad v Moravském Berouně využívá pro svou činnost a které neumožňují provoz v cloudu.


Fotky:


Autor:

Bc. Tomáš Winige

Produkt specialista, servisní technik který Vás zároveň poučí i o registrech využívaných na obcích a městech (registr obyvatel, nemovitotí a matrikou).