Kariera

Úvodní stranaKariéra › Izolačka a ošetřovné - příspěvky

SPRÁVCE CLOUDOVÉ PLATFORMY MICROSOFT AZURE

Hledáte zajímavou práci? Hodláte získat zkušenosti a stát se specialistou v oblasti poskytování IT služeb organizacím veřejného sektoru? Popis Vaší činnosti: Konfigurace a optimalizace prostředí platformy Microsoft AZURE pro provoz informačního systému GINIS Analýza a návrhy řešení požadavků uživatelů, spolupráce s programátory Zavádění IS nových zákazníků veřejné sprá...

28.04.2022 Přečíst celé

KONZULTANT SPISOVÉ SLUŽBY

Hledáte zajímavou práci? Hodláte získat zkušenosti a stát se specialistou v oblasti poskytování IT služeb organizacím veřejného sektoru? Popis Vaší činnosti: Implementace, školení a podpora uživatelů systému spisové služby GINIS Zavádění spisové služby u nových zákazníků veřejné správy, samosprávy, škol Rozvoj spisové služby u stávajících zákazníků veřejné správy,...

28.04.2022 Přečíst celé

Izolačka a ošetřovné - příspěvky

25.11.2021


 Vláda na svém mimořádném zasedání schválila dne 19. listopadu návrh na opětovné zavedení krizového ošetřovného.

Díky tomuto návrhu budou mít rodiče, kteří budou muset být doma se svými dětmi z důvodu uzavření školy či třídy nárok na ošetřovné po celou dobu uzavření. Toto ošetřovné bude navýšeno na 80 % denního vyměřovacího základu.


Základní parametry jsou:

- nárok pro rodiče při péči o dítě mladší 10 let

- ve výši 80 % redukovaného denního vyměřovacího základu

- právo na ošetřovné i pro osoby pracující na DPP a DPČ

- čerpání po celou dobu uzavření třídy nebo školy a při nařízení individuální karantény


Dále byla vládou schválena takzvaná "IZOLAČKA"

Jedná se opět o mimořádný příspěvek zaměstnanci při nařízené karanténě – izolace. Za každý kalendářní den činní tento příspěvek 370,- Kč, nejdéle však po dobu prvních 14 kalendářních dní trvání nařízení karantény. Pokud by při součtu příspěvků a náhrad došlo k přesáhnutí 90 % průměrného výdělku dojde ke snížení příspěvku.

Tyto novely zákonů schválila zatím pouze Vláda ČR, tudíž zatím nevyšly ve Sbírce zákonů ČR. V současnou dobu čekají na schválení novou Poslaneckou sněmovnou.

 


Fotky:


Autor:

Ing. Tomáš Appl

Produkt specialista, projekt manažer

Specialista, který Vám pomůže s efektivním zvládnutím GORDIC GINIS platformy v oblasti ekonomiky, mezd, personalistiky a řízení organizace.