Kariera

Úvodní stranaKariéra › Obec Moravičany přešla na Microsoft 365 i s Exchange online

SPRÁVCE CLOUDOVÉ PLATFORMY MICROSOFT AZURE

Hledáte zajímavou práci? Hodláte získat zkušenosti a stát se specialistou v oblasti poskytování IT služeb organizacím veřejného sektoru? Popis Vaší činnosti: Konfigurace a optimalizace prostředí platformy Microsoft AZURE pro provoz informačního systému GINIS Analýza a návrhy řešení požadavků uživatelů, spolupráce s programátory Zavádění IS nových zákazníků veřejné sprá...

28.04.2022 Přečíst celé

KONZULTANT SPISOVÉ SLUŽBY

Hledáte zajímavou práci? Hodláte získat zkušenosti a stát se specialistou v oblasti poskytování IT služeb organizacím veřejného sektoru? Popis Vaší činnosti: Implementace, školení a podpora uživatelů systému spisové služby GINIS Zavádění spisové služby u nových zákazníků veřejné správy, samosprávy, škol Rozvoj spisové služby u stávajících zákazníků veřejné správy,...

28.04.2022 Přečíst celé

Obec Moravičany přešla na Microsoft 365 i s Exchange online

14.12.2021


V letošním roce Obec Moravičany přešla kompletně se svými programy Gordic do cloudu – viz článek kolegy Tomáše Appla zde

 

Dalším krokem pak byl přechod sdílených dokumentů z vlastního serveru do prostředí Microsoft 365.

 

Zakoupením licence Microsoft 365 získal každý uživatel prostor pro ukládání dokumentů o velikosti 1 TB. Tyto prostory si mohou mezi sebou uživatelé sdílet a spolupracovat, čímž bylo možné nahradit vlastní hardwarový server. Velká výhoda je, že se uživatelé mohou ke svým souborům dostat z libovolného zařízení odkudkoli, i mimo úřad.

 

Posledním krokem byl pak převod E-mailového řešení do Microsoft Exchange online.

 

Microsoft Exchange Online umožňuje využívat všech moderních funkcí E-mailu každému uživateli, včetně sdílení kalendářů, kontaktů a úkolů. Uživatelé mohou k Exchange Online připojit podporované verze Outlooku a používat bohatě vybavenou klientskou aplikaci, kterou už znají.

 

S Exchange Online je elektronická pošta pro každého uživatele přístupná přes počítač, notebook, tablet i chytrý telefon. Exchange online je služba, kdy organizace využívá elektronickou poštu v cloudu. Umožňuje využívat vlastní adresy - internetovou doménu (pro Obec Moravičany je to jmeno@obec-moravicany.cz). Díky tomu nebylo nutné pro Obec Moravičany měnit stávající E-mailové adresy, na které jsou občané zvyklí.

 

Výhody Microsoft Exchange Online:

  • Velké poštovní schránky – každý uživatel získal 50 GB úložiště poštovní schránky a může odesílat zprávy o velikosti až 150 MB.
  • Webový přístup – přístup pomocí webové klientské aplikace nabízí Outlook Web App (tzv. OWA), který poskytuje špičkové rozhraní prohlížeče stejné jako u plnohodnotné klientské aplikace Outlook.
  • Mobilita – mobilní přístup je možný z mobilních telefonů a tabletů odkudkoli.
  •  Zabezpečení – každou poštovní schránku chrání špičková anti-malwarová a anti-spamová ochrana prostřednictvím služby Exchange Online Protection. 
  •  Dostupnost – za poslední rok a půl neklesla pod 99,97 % a většinou je vyšší.

 


Fotky:


Autor:

Bc. Tomáš Winige

Produkt specialista, servisní technik který Vás zároveň poučí i o registrech využívaných na obcích a městech (registr obyvatel, nemovitotí a matrikou).