Kariera

Úvodní stranaKariéra › Město Štíty využívá cloudového prostoru Azure

SPRÁVCE CLOUDOVÉ PLATFORMY MICROSOFT AZURE

Hledáte zajímavou práci? Hodláte získat zkušenosti a stát se specialistou v oblasti poskytování IT služeb organizacím veřejného sektoru? Popis Vaší činnosti: Konfigurace a optimalizace prostředí platformy Microsoft AZURE pro provoz informačního systému GINIS Analýza a návrhy řešení požadavků uživatelů, spolupráce s programátory Zavádění IS nových zákazníků veřejné sprá...

28.04.2022 Přečíst celé

KONZULTANT SPISOVÉ SLUŽBY

Hledáte zajímavou práci? Hodláte získat zkušenosti a stát se specialistou v oblasti poskytování IT služeb organizacím veřejného sektoru? Popis Vaší činnosti: Implementace, školení a podpora uživatelů systému spisové služby GINIS Zavádění spisové služby u nových zákazníků veřejné správy, samosprávy, škol Rozvoj spisové služby u stávajících zákazníků veřejné správy,...

28.04.2022 Přečíst celé

Město Štíty využívá cloudového prostoru Azure

08.12.2021


 Štíty jsou malé moravské město v Olomouckém kraji, asi 21 km západně od Šumperka, které leží uprostřed podhůří Orlických hor a Hrubého Jeseníku. Štíty jsou jedním z nejstarších měst zábřežského regionu. Žije zde přibližně 2 000 obyvatel. Město Štíty se proslavilo i díky známému Acrobat Parku, který je největším areálem pro letní akrobatické skoky na lyžích na světě.

 

Štíty jsou dlouholetým zákazníkem firmy Gordic a spadají pod správu ASI informační technologie s.r.o. VAR Gordic východ distributora BNSOFT. Dlouhá léta využívali informační systém Ginis Express G0. S moduly byli spokojeni a proto se před lety rozhodli začít využívat Ginis Standard. Několik let byl systém využíván z TC Města Zábřeh a při ukončení technologického centra  se rozhodli pořídit si vlastní server a celý systém využívat z vlastního zařízení.

 

Náklady na serverové vybavení a zabezpečení jsou však v této době stále více nákladnější a to především na zabezpečení celého systému. Serverové vybavení již začalo být zastaralé a SQL databáze, která byla využívána již nebyla schopna zvládat nové verze platformy GINIS. Proto na jaře 2021 bylo v rámci úspory na pořízení nových serverů a zabezpečení nabídnuto cloudové řešení a přesun celého informačního systému do Cloudu Azure.

 

Nová technologie a výhody, které toto řešení nabízí bylo velikým tahákem a z řad radních a vedení byla tato volba vybrána jako vyhovující a nákladově úspornější než pořízení nového serveru. V tuto chvíli již celý úřad využívá několik měsíců toto řešení a spolehlivost a flexibilita připojení, kterou cloud nabízí potvrzuje, že jejich volba byla správná. Pro koncové uživatele nebyla tato změna téměř patrná. Uživatelé se přihlašují téměř stejně a napojení například na tiskárny a další zařízení proběhli bez jakýchkoliv problémů. Systém včetně veškerých uložišť dokumentů byl přesunut 1:1. Velkou výhodou hlavně v této době je možnost využívat systém a připojení odkudkoliv uživatele napadne a to bez starostí o data a zabezpečení.

 

V současnou dobu se město chystá ještě k přechodu na Microsoft 365, který jim nabídne plnohodnotné využívání produktů Office a to včetně velkého prostoru pro ukládání, sdílení dokumentů a souboru v rámci celého úřadu. K těmto souborům se opět uživatelé budou moci dostat z jakéhokoliv zařízení, z kterého přihlášení provedou. Tato řešení vést informační systémy v cloudu Azure je určitě v této době jedno z nejlepších řešení a myslím, že i Město Štíty je toho příkladem a průkopníkem v těchto řešeních.


Fotky:


Autor:

Ing. Tomáš Appl

Produkt specialista, projekt manažer

Specialista, který Vám pomůže s efektivním zvládnutím GORDIC GINIS platformy v oblasti ekonomiky, mezd, personalistiky a řízení organizace.