Kariera

Úvodní stranaKariéra › Elektronická pečeť a vzdálené pečetění od I.CA

SPRÁVCE CLOUDOVÉ PLATFORMY MICROSOFT AZURE

Hledáte zajímavou práci? Hodláte získat zkušenosti a stát se specialistou v oblasti poskytování IT služeb organizacím veřejného sektoru? Popis Vaší činnosti: Konfigurace a optimalizace prostředí platformy Microsoft AZURE pro provoz informačního systému GINIS Analýza a návrhy řešení požadavků uživatelů, spolupráce s programátory Zavádění IS nových zákazníků veřejné sprá...

28.04.2022 Přečíst celé

KONZULTANT SPISOVÉ SLUŽBY

Hledáte zajímavou práci? Hodláte získat zkušenosti a stát se specialistou v oblasti poskytování IT služeb organizacím veřejného sektoru? Popis Vaší činnosti: Implementace, školení a podpora uživatelů systému spisové služby GINIS Zavádění spisové služby u nových zákazníků veřejné správy, samosprávy, škol Rozvoj spisové služby u stávajících zákazníků veřejné správy,...

28.04.2022 Přečíst celé

Elektronická pečeť a vzdálené pečetění od I.CA

14.12.2021


O transakčních protokolech již psala kolegyně Stanislava Komárková ve svém článku zde.

 

Jen ve stručnosti, transakční protokol je kompletní souhrn činnosti v elektronické spisové službě v daném časovém období. Zajišťuje splnění legislativních požadavků s platnou legislativou pro elektronickou spisovou službu. Jsou zde zaznamenávány všechny operace týkající se dokumentů, spisů, věcných skupin a skartačních režimů, zejména příjem digitálních dokumentů. Zaznamenává se datum a čas daného dokumentu (příchozího i odchozího), adresát a veškeré změny, které byly na dokumentu provedeny.

 

Transakční protokol je dle legislativy nutné opatřit elektronickou pečetí s časovým razítkem.

 

Pro elektronické pečetění využíváme služby vzdáleného pečetění od První certifikační autority (I.CA). Jedná se o službu, kdy na HSM modulu v prostředí I.CA leží privátní klíč pečetícího certifikátu, k jehož použití se využije autentizační certifikát vydaný danému klientovi. V prostředí klienta je instalována komponenta, která zasílá do prostředí I.CA požadavky na opečetění (hash dat, nikoli obsah dokumentu) a zpět jsou vrácena data, jež komponenta použije pro vytvoření opečetěného dokumentu. Pečetěná data nikdy neopouští prostředí klienta.

 

V ASI informační technologie s.r.o. máme certifikované pracovníky pro vydávání elektronických pečetí od První certifikační autority. Po domluvě a sjednání termínu přijede certifikovaný pracovník k Vám a vše s Vámi vyřídí ve Vašem úřadě. Není tak nutné jezdit na pobočku První certifikační autority.

 

Mezi organizace, které již dlouho pečetí transakční protokoly patří Město Břidličná, Město Horní Benešov, Město Chropyně, Město Javorník, Město Lanškroun, Město Loštice, Město Město Albrechtice, Město Moravský Beroun, Město Staré Město, Město Štíty, Město Šumperk, Město Úsov, Obec Bohuslavice, Obec Cotkytle, Obec Dubicko, Obec Chromeč, Obec Libina, Obec Lukavice, Obec Luková, Obec Rájec, Obec Ruda nad Moravou, Obec Sázava, Obec Světlá Hora, Obec Trpík, Obec Vikýřovice. V poslední době jsme vyjeli s naší mobilní registrační autoritou i na Město Bystřice pod Hostýnem.

 

V případě zájmu o implementaci vzdáleného pečetění od První certifikační autority se neváhejte na nás obrátit.


Fotky:


Autor:

Bc. Tomáš Winige

Produkt specialista, servisní technik který Vás zároveň poučí i o registrech využívaných na obcích a městech (registr obyvatel, nemovitotí a matrikou).