Kariera

Úvodní stranaKariéra › GORDIC Rozklikávací rozpočet otevírá virtuální dveře Městského úřadu v Lanškrouně

SPRÁVCE CLOUDOVÉ PLATFORMY MICROSOFT AZURE

Hledáte zajímavou práci? Hodláte získat zkušenosti a stát se specialistou v oblasti poskytování IT služeb organizacím veřejného sektoru? Popis Vaší činnosti: Konfigurace a optimalizace prostředí platformy Microsoft AZURE pro provoz informačního systému GINIS Analýza a návrhy řešení požadavků uživatelů, spolupráce s programátory Zavádění IS nových zákazníků veřejné sprá...

28.04.2022 Přečíst celé

KONZULTANT SPISOVÉ SLUŽBY

Hledáte zajímavou práci? Hodláte získat zkušenosti a stát se specialistou v oblasti poskytování IT služeb organizacím veřejného sektoru? Popis Vaší činnosti: Implementace, školení a podpora uživatelů systému spisové služby GINIS Zavádění spisové služby u nových zákazníků veřejné správy, samosprávy, škol Rozvoj spisové služby u stávajících zákazníků veřejné správy,...

28.04.2022 Přečíst celé

GORDIC Rozklikávací rozpočet otevírá virtuální dveře Městského úřadu v Lanškrouně

08.08.2014


 Také vás, jako občana, zajímá, jakým způsobem nakládá město nebo obec, ve kterém žijete, se svými financemi? Potom vězte, že obyvatelé města Lanškroun, se pohodlně k těmto informacím dostanou.

  • Také vás, jako občana, zajímá, jakým způsobem nakládá město nebo obec, ve kterém žijete, se svými financemi?
  • Chtěli byste se dozvědět, co vše spadá pod působnost územně samosprávního celku?
  • Kolik prostředků je ročně vynaloženo na bezpečnost a pořádek, popřípadě kolik město vybralo letos za komunální odpad či psy?
  • Nebo jste starostou a chcete ukázat, jak vaše město umí hospodařit s finančními prostředky?
  • Chcete občanům dokázat, že jste otevřeným a moderním úřadem, který se nebrání rozvoji a nejnovějším technologiím?

Potom vězte, že obyvatelé města Lanškroun, se pohodlně k těmto informacím dostanou. Jednoduše, rychle a intuitivně. Vše, co k tomu potřebují, je pouze počítač s přístupem k internetu.

Transparentnost rozpočtů jak obcí, měst, tak ministerstev je obrovským trendem poslední doby, a to nejen v České republice, ale i v zahraničí. Je to jeden z nejdůležitějších nástrojů, jak přilákat investory ze zahraničí, protože je pro ně nadmíru důležité znát hospodaření těch, kterým svěřují své peníze. O tom je možné se přesvědčit na internetových stránkách http://survey.internationalbudget.org, které nezávisle posuzují průhlednost rozpočtů jednotlivých států po celém světě, pomocí takzvaného Indexu otevřeného rozpočtu (The open budget index).

Pokud si prohlédneme podrobněji časový graf, který znázorňuje umístění v celosvětovém žebříčku, může se zdát, že Česká republika měla tendenci klesat. Opak je ale pravdou, protože každým rokem přibývaly do hodnocení nové a nové země (od začátku hodnocení se počet států zvýšil skoro na dvojnásobek). Kdybychom zohlednili v hodnocení pouze střední a východní Evropu, dopadli bychom v hodnocení nejlépe. I v celosvětovém rozsahu jsme na více jak krásném 9. místě.

Celý článek najdete v příštím čísle časopisu GORINFO.


Fotky:


Autor:

Ing. Zdeněk Kindl

Ředitel společnosti. Ŕídí firemní procesy, rozvoj lidských zdrojů, marketingový mix. Vykonává funkci compliance manažera.

tel. 602564366, email: zdenek.kindl@asi.cz