Aktuality

Úvodní stranaAktuality

ASI informační technologie s.r.o. - Mohelnice

Změny v CSUIS a modulu PED – Podání elektronických dat

30.01.2023


Od roku 2023 začala státní pokladna do zpráv o výsledcích zpracování zasílat nové typy [JVKOK] a [EVKWT], které starší verze modulu PED (4.11.6 a nižší) nezná, a tak je označí jako „Chyba při zpracování“.

Pokud jste odeslali své výkazy do CSUIS a v modulu PED mají stav „Chyba při zpracování“, zvolte na výkazu pravé tlačítko myší a vyberte volbu zobrazit výsledky. Jestli Váš výkaz již obsahuje [PROCOK], výkaz byl v CSUIS zpracován bez chyby. Již není nutné nic do státní pokladny zasílat znovu. Pokud [PROCOK] ve výsledcích nemáte, zobrazte si na chybném řádku přes tlačítko detail chybu výkazu, nebo pro konzultaci volejte vašeho servisního pracovníka ASI Mohelnice.

Od verze PED 4.11.7 je přijímání zpráv ošetřeno bez chyb. Tato verze již byla instalována na Cloud Azure Gordic a při roční uzávěrce bude nasazena na zbylé organizace. Zpětně pak dojde k aktualizaci stavu výkazu na „Zpracováno bez chyby“. 

Fotky:


Autor:

Jiří Ferbínek

Účetnictví

Odborník na ekonomická témata (Účetnictví, Pomocný analytický přehled, Evidence majetku - GINIS), kterým se věnuje již více než 12 let. Má bohaté zkušenosti s malými i velkými organizacemi.