Aktuality

Úvodní stranaAktuality

ASI informační technologie s.r.o. - Mohelnice

Synology – chytrá datová úložiště NAS

05.12.2023


 Synology NAS (Network Attached Storage) jsou chytrá datová úložiště pro domácnosti a firmy umožňující synchronizovat a centralizovat data ze všech zařízení v síti na jedno bezpečné místo. Vaše dokumenty, fotografie, videa a všechny další soubory uložené na NAS navíc zůstávají ve vaší síti, a vy tak nemusíte platit předplatné cloudových služeb, obávat se výpadku služby nebo úniku dat.

Synology NAS umožňuje automatické zálohování vašich dat. S funkcí Drive pohodlně zálohujete data z počítače. Drive navíc nabízí i obnovu předchozích verzí souborů a přímé sdílení z počítače na počítač. Máte nepostradatelná data nebo rodinné momentky i v telefonu? NAS Synology umožňuje automatické zálohování i pro přenosná zařízení s Androidem či iOS.

Inteligentní úložiště NAS Synology můžete využít i pro sdílení dat s kolegy, kteří nejsou ve vaší síti. Ke zvolené složce nebo souboru vygenerujete odkaz, který pak odešlete všem, s nimiž se chcete podělit. Odkaz může sloužit k přístupu ke konkrétní složce, ale také k nahrávání dat přímo na NAS Synology. Správu přístupů a celého úložiště Synology pak zvládnete s jednoduchým nástrojem Synology Assistant.

Synology umožňuje také široké možnosti sdílení. Například v domácnosti multimediální obsah z počítače, telefonu nebo Smart TV díky chytrému úložišti Synology a službě Video Station již nemusíte na cílové zařízení kopírovat. Místo toho můžete média jednoduše streamovat pomocí datového proudu. Funkce Video Station navíc zvládne i dohledat filmové plakáty nebo stáhnout titulky.

Všude, kde máme s organizací uzavřenou servisní smlouvu, již NAS Synology mají. Uživatel si předem definuje soubory, které chce zálohovat. Většinou to jsou všechna data z plochy a ze složky Dokumenty. Nadefinovaná data každého uživatele synchronizujeme do zařízení. Prostřednictvím klienta se do zařízení posílá každá změna, a to v mnoha verzích zpětně. Uživatel má pomocí příznaku a každého souboru přehled, které dokumenty jsou zálohovány, které jsou ze záloh vyjmuty a které čekají ve frontě na zálohu.

Na základě pravidelných měsíčních kontrol ověřujeme správný průběh záloh.


Fotky:


Autor:

Bc. Tomáš Winige

Produkt specialista, servisní technik který Vás zároveň poučí i o registrech využívaných na obcích a městech (registr obyvatel, nemovitotí a matrikou).