Aktuality

Úvodní stranaAktuality

ASI informační technologie s.r.o. - Mohelnice

Metodický portál GORDIC – legislativa, postupy, video návody na jednom místě

29.12.2023


O vzniku a popisu metodického portálu GORDIC jsme Vás informovali článkem ze srpna roku 2021. Dnes bychom se k metodickému portálu chtěli vrátit, popsat co je nového a doporučit odkazem na zajímavé články nebo video návody.

 
Metodický portál není jen pro ekonomickou oblast, ale najdete tam potřebné informace i pro spisovou službu nebo mzdy.
 
Na metodický portál se můžete proklikat se stránek www.gordic.cz přes volbu PODPORA\ METODICKÝ PORTÁL, nebo tímto odkazem https://www.gordic.cz/podpora/metodika.
 
Rozložení se zde změnilo, nově má tři části. V horní části se nachází vyhledávací řádek „Jak vám můžeme pomoci?“
Je to fulltextové vyhledávání napříč metodickým portálem. Zrychluje hledání potřebných informací a nabídne relevantní odpovědi bez nutnosti proklikávání jednotlivých částí.
 
V prostřední části si již uživatel vybere, zda ho zajímá Legislativa, Postupy a návody, Metodiky, nebo Stanoviska komentáře.
 
Legislativa je nejrozsáhlejší, uživatel zde má Zákony, vyhlášky, účetní standardy a ostatní (např. závazné předpisy jako jsou nařízení EU, metodické pokyny MF atd…) na jednom místě.
 
Postupy a návody bychom chtěli doporučit, obsahuje videa např. k modulu UCR z řady GINIS Express SQL, z nichž se uživatel dozví a naučí nové postupy jednoduchou formou. Např.:

UCR – Pořízení střednědobého výhledu rozpočtu u ÚSC
https://www.gordic.cz/podpora/metodika/postupy-a-navody-detail?uuid=400445
 
 
 
 
Metodiky pro stažení aktuálních metodik firmy GORDIC. Již můžete stahovat metodiky pro rok 2024 a to metodiku DPH, metodiku PAP, metodiku zpracování účetnictví a finančního plánu pro příspěvkové organizace a metodiku zpracování rozpočtu a účetnictví pro územní samosprávné celky. Dále je zde k dispozici metodika výkonu spisové služby z roku 2022.
 
Stanoviska a komentáře jsou poslední oblastí. Jsou zde oznámení a vysvětlení problematických jevů či záludností z nejrůznějších oblastí. Pro účtaře doporučujeme poslední stanovisko firmy Gordic k DPH od 1.1.2024
 
 
Ve spodní části metodického webu pak uživatelé najdou metodické novinky a články. Tedy to nejnovější, co bylo právě vydáno.
 
Jsme rádi, že Vám metodický portál GORDIC pomáhá při vaší práci, pro vyhledávání aktuálních zákonů, pro vyřešení vašich pracovních problémů a že návody a postupy Vám usnadní každodenní používání modulů firmy GORDIC. 

Fotky:


Autor:

Jiří Ferbínek

Účetnictví

Odborník na ekonomická témata (Účetnictví, Pomocný analytický přehled, Evidence majetku - GINIS), kterým se věnuje již více než 12 let. Má bohaté zkušenosti s malými i velkými organizacemi.