Aktuality

Úvodní stranaAktuality

ASI informační technologie s.r.o. - Mohelnice

Portál občana spustí Vrbno pod Pradědem

30.11.2022


V rámci dotační výzvy se podařilo městu Vrbno pod Pradědem získat dotaci mimo jiné i na „Portál občana“.

Od 7. měsíce až do listopadu tohoto roku se pilně pracovalo na přípravě a implementaci portálu. Požadavky na portál jsou většinou na městech a obcích stejné.

Základním požadavkem je umožnit občanům přístup k poplatkům, které mají vůči městu. Tyto informace občanům umožňují zjistit jejich stav, tak i historii plateb. Zaplatit mohou třemi způsoby jak pomocí QR kódu, příkazem, ale hlavně i pomocí platební brány. Po podání žádosti je možné nechat zobrazit informace pro platbu třeba za celou rodinu.

Úvodní stránka portálu nabízí přihlášenému přehledné info. Hned na úvod vidí stav pohledávek, informace z města či nejpoužívanější formuláře.

Ano formuláře, další velké plus portálu občana. Občan již nemusí kvůli základním operacím a žádostem na úřad. Je možné vyplnit formulář přímo v portálu a po kontrole odeslat přímo na podatelnu města.

Pokud je navíc občan přihlášen přes národní identitu, např. bankovní, není již třeba daný formulář podepisovat.

V současnou dobu je vše těsně před spuštěním a počítá se s postupným rozvojem portálu, který ještě více přiblíží občany k úřadu v rámci elektronizace.


Fotky:


Autor:

Ing. Tomáš Appl

Produkt specialista, projekt manažer

Specialista, který Vám pomůže s efektivním zvládnutím GORDIC GINIS platformy v oblasti ekonomiky, mezd, personalistiky a řízení organizace.