Aktuality

Úvodní stranaAktuality

ASI informační technologie s.r.o. - Mohelnice

Konec platnosti certifikace bílých tokenů TokenME od Postsignum 31. 12. 2022

23.12.2022


Jak jsme vás již informovali v článku z května tohoto roku, PostSignum informujeme o postupném vyřazování kvalifikovaných prostředků pro vytváření elektronických podpisů USB token TokenME první generace a čipová karta Crypto Java Card (dále jen prostředky) z evropského seznamu kvalifikovaných prostředků (EU QSCD) k datu 31.12.2022.


K vyřazení dojde na základě odejmutí certifikace některým prostředkům ze strany francouzského dohledového orgánu Agence nationale de la sécurité des systemes d’information (ANSSI).

K uvedenému datu musí být zneplatněny všechny kvalifikované certifikáty uložené na zmíněných prostředcích. U všech našich zákazníků, kteří se sami ozvali a mají bílý token, máme již vyřešeno a nové tokeny mají platné až do roku 2030.

Následovat bude starší černý token, který je platný do 30.9.2023. A dále…

17. 4. 2024 – konec certifikace novějšího bílého tokenu TokenME EVO

11. 6. 2028 –  konec certifikace černého tokenu eToken 5110CC 940

K výběru jsou opět 2 základní tokeny, které splňují nařízení eIDAS. U obou tokenů je vždy zobrazené datum konce certifikace.

Bílý token: https://www.postshop.cz/cs/tokeny/tokenme-evo-s-obsluznym-programem-zdarma/p&id=1168

Černý token: https://www.postsignum.cz/novinky_postsignum.html#N403


Fotky:


Autor:

Bc. Tomáš Winige

Produkt specialista, servisní technik který Vás zároveň poučí i o registrech využívaných na obcích a městech (registr obyvatel, nemovitotí a matrikou).