Aktuality

Úvodní stranaAktuality

ASI informační technologie s.r.o. - Mohelnice

Přístup do CMS prostřednictvím KIVS

23.12.2022


Od letošního dubna rozesílá Ministerstvo vnitra informační sdělení, že k 31. 12. 2022 ukončí přístup do základních registrů z veřejných IP adres. Přístup do prostředí Centrálního místa služeb (CMS) bude povolen pouze prostřednictvím Komunikační infrastruktury veřejné správy (KIVS) s využitím komerčních nabídek soutěžených prostřednictvím Ministerstva vnitra. Aktuální KIVS operátoři jsou O2, T-Mobile, ha-vel, České radiokomunikace, Quantcom. Viz také informace zde.

Zdá se, že MV však trošku pozapomnělo na cloudové aplikace. Stále nemají dořešeno. Ginis v Azure je právě cloudové řešení. Je teoreticky možné, že z důvodu nepřipravenosti bude přístup prodloužen. Stále čekáme na rozhodnutí od MV.

Zároveň se objevila informace, že obce I. a II. Typu by mohly dostat výjimku. Nyní tedy čekáme na termín 1. 1. 2023, jak to celé dopadne. Podle toho bychom řešili případné stávající napojení do základních registrů a s tím související vytvoření AIS pro organizace a vystavení certifikátů do ISZR.


Autor:

Bc. Tomáš Winige

Produkt specialista, servisní technik který Vás zároveň poučí i o registrech využívaných na obcích a městech (registr obyvatel, nemovitotí a matrikou).